نمایش دادن همه 2 نتیجه

تراول کابل آسانسور چیست؟

تراول کابل آسانسور مجموعه ای از رشته سیم های متصل به‌هم به صورت یک کابل پهن می باشد که وظیفه ارتباط الکتریکی بین کابین و تابلو فرمان آسانسور را بر عهده دارد. تراول کابل به همراه کابین دائماً در حال حرکت است لذا باید انعطاف پذیر، مستحکم و از جنس مرغوب و با کیفیت باشد تا پس از مدتی دچار قطعی و پوسیدگی نشود. تراول کابل های ایرانی و خارجی زیادی در بازار وجود دارد لذا مشتریان گرامی باید در انتخاب و خرید آن دقت کافی به عمل آورند. از بهترین تراول کابل های موجود می توان به تراول کابل دت وایلر سوییس، آکیش ترکیه، فوپا ترک، رادوک، فرستا و آسیا اشاره کرد.

انواع تراول کابل بر اساس تعداد رشته به صورت 12 ، 18 ، 20 ، 24 و 36 رشته می باشد که پرمصرف ترین آن تراول 24 رشته است. طول عمر مفید تراول کابل بسته به نوعی که خریداری می‌شود، معمولاً بین 10 تا 15 سال متغیر است. نحوه نصب تراول کابل آسانسور به این صورت است که به شکل لوپ و با استفاده از بست تراول از یک سمت به تابلو فرمان آسانسور و از سمت دیگر به زیر کابین آسانسور متصل می‌شود.

محاسبه وزن و طول تراول کابل آسانسور

محاسبه وزن تراول کابل مخصوصاً در پروژه های مرتفع اهمیت زیادی دارد. براساس استاندارد، وزن تراول کابل 1.85 اینچی ( 4.7 سانتی متری ) برابر با 1.85 پوند بر فوت ( حدود 0.07 کیلوگرم بر متر ) و وزن تراول کابل آسانسور یک اینچی ( 3 سانتی متری ) تقریبا حدود 2 پوند بر فوت ( یا 0.09 کیلوگرم بر متر ) می باشد. مسلماً محاسبه طول و متراژ تراول کابل به نوع پروژه و فاصله تابلو فرمان تا زیر کابین ( هنگامی که کابین در پایین چاه قرار دارد ) بستگی دارد. در حالت کلی فرمول محاسبه متراژ تراول کابل آسانسور بصورت زیر است.

طول تراول کابل = تعداد توقف*3.3 + 11

جدول محاسبه طول تراول کابل آسانسور

برای ساختمان های معمولی بدون سقف بلند و واحد تجاری ، متراژ لازم تراول کابل بصورت زیر می باشد.

تعداد ایستگاه

3

4

5 6 7

8

متراژ تراول کابل

21 24 27 31 35

38